Nodarbības

Pogā tiek īstenota licencēta mācību programma, kods 01011111, licences numurs V-4506. Ik dienu bērni apgūst ko jaunu un nostiprina jau apgūtās prasmes gan individuāli izvēloties darbus, gan kopīgās nodarbībās.

Sportiņš

Kopā ar skolotājām sprotot ir īsts piedzīvojums! Ārpus sporta nodarbībām kārtīgi iztrakoties var arī ikdienas pastaigā, kas ir paredzēta, lai pēc čaklajiem darbiem varētu kārtīgi izdauzīties. Tādēļ neņemiet ļaunā, ja jūsu lolojuma virsdrēbes pēc skoloiņas nav pārāk tīras – toties bērns ar draugiem ir kārtīgi izskraidījies svaigajā gaisā!

Matemātika

Jau mazulīšu grupā caur sajūtu darbiņiem bērni apgūst pirmos matemātiskos priekšstatus: liels un mazs, daudz un maz, iemācās sašķirot lietas pēc krāsām un lieluma. Un tad tik uz priekšu! Pārdomātā vide un skolotāju palīdzība ļauj bez pūlēm iepazīt ciparus un ģeometriskās figūras, un tad jau atliek tikai sākt rēķināt! Galu galā matemātika ir viss ap mums!

Māksla un rokdarbi

Zīmēšana, veidošana, aplicēšana, konstruēšana, darbs ar dabas materiāliem, aušana, šūšana – ik dienas top brīnišķīgi mākslas darbi, iepazīstot dažādus materiālus un tehnikas. Pogā tiek akcentēts pats darba process, un arī rezultāts tādējādi sanāk vienreizējs un neatkārtojams! Gatavie mākslas darbiņi “dzīvo” grupu telpās, piešķirot jēgu apgūstamajai tēmai: ja runājam par kosmosu, pie griestiem parādās pašu veidotas planētas, bet pavasari gaidot uz sienām saplaukst krāšņi ziedi.Piektdienās visa Poga smaržo pēc maizes vai cepumiem, vai kā cita garda – Pogas bērni ir lieliski pavāri!

Runas attīstība / valodas mācība

Pogā 3 reizes dienā tiek skaitītas pirstiņspēles – dzejoļi, kas ilustrēti ar pirskstu kustībām. Tādējādi attīstām runu, trenējam atmiņu, iepazīstam literatūru, turklāt tas ir jautri! Nodarbībās bērni gan patstāvīgi, gan ar skolotāju palīdzību iepazīst mūsu valodas skaņas un burtus, spēlē dažādas burtu spēles, klausās priekšā lasītus un ar lellītēm rādītus stāstus un pasakas, izgudro pasakas paši, zīmē tām ilustrācijas, un tā nemanot tiek apgūta arī lasītprasme un bagātinās vārdu krājums.

Mūzika

Mūzika ir Pogas ikdienas sastāvdaļa: mēs dziedam gan rīta aplī, gan pirms brokastīm, gan mantas kārtojot. Divreiz nedēļā notiek mūzikas nodarbības, kurās pamatā tiek apgūtas latviešu tautasdziesmas, rotaļas un danči.  Daudz muzicējam ar ritma instrumentiem, dejojam ar krāsainiem lakatiem, un visos iespējamos veidos izbaudām mūzikas burvību un prieku, ko tā sniedz. Pogas bērniem ir lieliska ritma izjūta!

Rīta aplis

Katru dienu atbilstošī Pogas tradīcijām Rūķa mājā tiek iedegta uguntiņa. Tam seko dienas tēmas izvērsums jebšu pasaules izzināšana caur aizraujošām sarunām, attēlu un enciklopēdiju pētīšanu saistībā ar mēneša un dienas tēmu.