Jaunumi

Visas skolas
Brīvības gatvē 356A - 35
Ūnijas iela 5

Piedalāmies programmā

Pievienots 30.11.2014

No 24. novembra Poga piedalās programmā "Skolas piens" - nu mums ir iespēja katru dienu brokastīs vai launadziņā dzert "Straupes piensaimnieka" piegādāto pienu un augt stipriem un veseliem. :) 

Notikums DARA Botāniskajā dārzā

Pievienots 07.11.2014

Vai ziniet, kā Zaļpogām un lielākajām Dižpogām gāja Botāniskajā dārzā DARA pasākumā? Raibi! Tik daudz interesantus darbus izdarījām, ka laiks paskrēja nemanot!

Rīts iesākās ar prātojumiem - kas atrodas Botāniskajā dārzā, ko tur dara un ko mēs tur darīsim... Ceļš bija  garš, un ne vienu reizi vien izskanēja jautājums - vai esam jau klāt? Cik vēl ilgi jābrauc? Līdz izskanēja „Nākamā pietura- Botāniskais dārzs!” Brašā solī devāmies tā virzienā. Tur mūs sagaidīja ļoti laipni cilvēki, kuri bija gatavi veltīt šo dienu tieši mums!

Viss sākās ar to, ka varējām izskraidīties pa rudens lapām un sasildīties ar siltu piparmētru tēju. Pie ugunskura sarīkojām pikniku - katrs mielojās ar to, kas nu kastītē atrodams. Un vēl mūs pacienāja ar gardu saldo picu. Kad vēderi pilni un visi sasildījušies, var doties darbos un piedzīvojumos. Ko tik mēs nesadarījām!

Vispirms noklausījāmies un noskatījāmies DARA dejpasaku. Pēc tam ļāvāmies smaržu vilinājumam un uztaisījām katrs savu smaržīgo pudelīti. Vispirms apkrāsojām to un tad paši izvēlējāmies sev tīkamākās smaržas. Priede, apelsīns, lavanda, piparmētra... Katrs izdomāja, kādu smaržu kombināciju vēlas sev paņemt līdzi. Piedalījāmies tekstilspēlēs, darinot krelles un rokassprādzes no veciem apģērbu gabaliem. Tik aizraujoši ir sagriezt to, ko mamma mājās diez vai atļautu! :)

Vislielāko interesi mūsos izraisīja Alfrēds Stiprinieks, kurš uz saviem pleciem var noturēt vēl citus tādus pašus stipriniekus, un tie var vēl citus noturēt, un tie nākošie vēl citus... Līdz rezultātā sanāk varena puzle! Mums bija iespēja pašiem izkrāsot katru Stiprinieku tā, kā mēs to vēlamies. Un tad paņemt līdzi uz mājām. Puišiem tas bija tik interesanti, ka nekur tālāk vairs negribējās doties, jo bija svarīgi izkrāsot tik daudz cilvēciņu, lai varētu salikt vareno puzli!

Kad beidzot bijām pabeiguši to, tad devāmies uz Jauno vanagu grūto šķēršļu joslu. Vispirms mums bija uzdevums ar lielo kaķeni šaut Angry birds putnus. Tur vajadzēja daudz spēka. Bet pēc tam... Tiešām grūtais uzdevums - katram bija jānoiet pa šauru lentu, turoties tikai pie nostieptas virves! Un pēc tam vēl mācīties sadarboties ar draugu, turoties abiem pie vienas savā starpā nostieptas virves! Visi šim uzdevumam piegāja ar lielu nopietnību, jo galvenais, bija noturēties uz šaurās lentas! Tas tik bija vareni!

Kad laiks jau gāja uz beigām, steidzāmies uz Palmu māju. Tajā mūs sagaidīja uzdevums atrast konkrētus augus, piemēram, granātābolu, citronkoku, banānkoku. To mēs izpildījām godam! Bet pēc tam pašiem bija iespēja mazā podiņā iestādīt mazu puķes zariņu, par kuru cītīgi rūpēties, kopt un vērot, kā tā aug. Tagad katram mājās ir mazs podiņš, kā arī viena puķīte rotā Pogas palodzi.

Pasākuma noslēgumā vienojāmies kopīgās rotaļās ar Ilgu Reiznieci. Viņa mums parādīja tik daudz un dažādus mūzikas instrumentus! Vienam skaņa tāda, otram šitāda, bet vēl citam - pavisam smieklīga.

Īsumā, ko mēs sadarījām- krāsojām, stādījām, griezām, meklējām, ostījām, skrējām, turējāmies, uzdevām daudz jautājumus, dziedājām, muzicējām un draudzējāmies! Tas bija varens pasākums, tāpēc ļoti gaidīsim nākošo!

Sagatavoja Lauma Šķepaste

 

 

Pirmā Pogas skolotāju nometne

Pievienots 09.08.2014

Šovasar augusta sākumā pirmo reizi Pogas skolotājas pulcējās Skolotāju nometnē Lejas Norveļu mājās, lai kopā meklētu iedvesmu jaunajam mācību gadam. Pēc divām piepildītām dienām esam smēlušās jaunas ideijas darbam, čakli pastrādājušas, lai radītu Podziņām kādu mīļu dāvaniņu pirmajā skolas dienā, un galu galā baudījušas sauli un atpūtušās. 

Kopā ar pasniedzēju Sandru Ķirsi izbaudījām gleznošanu ar Stockmar krāsām. Šis process līdzinājās rāmai meditācijai un sarunai ar sevi. Svarīgākais: gleznojot šādā manierē, darbs nevar nesanākt! Šādi gleznojot, bērnam netiek dots nekāds uzdevums, viņš izpaužas kā īstens mākslinieks: brīvi un radoši. Turklāt gleznojot notiek tik daudz: bērns iepazīst un izbauda krāsas, viņam ir iespēja pabūt klusumā ar sevi un izreaģēt sakrājušās emocijas un pārdzīvojumus, attīstās roka rakstītprasmes apguvei, veidojas griba, pašapkalpošanās iemaņas, lai darbiņu uzsāktu un pēc tam visu sakārtotu. Esam apņēmības pilnas nākamajā mācību gadā Pogā kopā ar bērniem šādi gleznot vismaz vienu reizi nedēļā.

Sarunās ar Sandru guvām apstiprinājumu Pogas pārliecībai, ka mūsu galvenais uzdevums ir strādāt ar sirdi, pamanīt katra bērna unikalitāti un pret katru izturēties ar patiesu cieņu. Un vēl: nesteidzināt bērnu, būt mierīgām pašām un ļaut bērniem augt. :)

Mūsu pašu skolotāja Inga mācīja meitenēm tamborēt. Hmm, nu nav jau nemaz tik grūti, bet piņķerīgi gan! Toties ir daudzas idejas, ko varētu uzcakināt Pogas jubilāriem, kad pienāks dzimšans dienu svinēšanas laiks.

Vakarā mūsu ausis un dvēseles priecēja dziesminieks Kārlis Kazāks. Nu, par to neko daudz nevar pastāstīt: saule koku lapās, emocijas, sajūtas, klusums un mūzika.

Svētdienā nodevāmies smalkiem gleznošanas darbiņiem, bet par rezultātu ne vārda: jāgaida pirmā skolas diena! 

Paldies visām meitenēm, kas veltīja veselu nedēļas nogali, lai būtu kopā. Un Dagnim, kas nenoguris mūs baroja! :)